İZMİR İSTANBUL

SOCIAL ONLINE SEMESTER

Tüm etkinlikler online olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilecek ve ücretsizdir.

Tan Sağtürk Akademi

Online Workshop

Urban Hip Hop
(10-13 yaş, 1 saat, 100 katılımcı, Eğitmen: Can Tohma)

Günümüz gençleri arasında meşhur olan bir dans türüdür. Eğitmen derse ısınma hareketleri ile başlar ve bir koreografi öğretir.

Tarih ve saat: 27.01.2021 Çarşamba, 11.00

Street Dance
(7-9 yaş, 1 saat, 100 katılımcı, Eğitmen: İzmir Tenim)

Günümüzde çok popüler olan bir dans çeşididir. Dersin amacı esneme, teknik jazz çalışmaları ile denge ve koordinasyon yeteneklerini geliştirmektir. Eğitmen derse ısınma hareketleri ile başlar ve bir koreografi öğretir.

Tarih ve saat: 29.01.2021 Cuma, 12.00

Hip Hop
(10-13 yaş, 1 saat, 100 katılımcı, Eğitmen: Betül Koç - Ali Erim Koç)

Bir çeşit sokak dansı olarak türeyen Hip-hop kültürüne; Blues, Funk, Soul ve Jazz müziğinin etkisi oldukça büyüktür. Eğitmen derse ısınma hareketleri ile başlar ve bir koreografi öğretir.

Tarih ve saat: 01.02.2021 Pazartesi, 11.00

Hip Hop Kids
(7-9 yaş, 1 saat, 100 katılımcı, Eğitmen: Eylül Kaplan)

Hareket özgürlüğü ve enerji dolu olan bu dans; çocukların dikkat, koordinasyon ve kondisyonlarını geliştirir. Eğitmen derse ısınma hareketleri ile başlar ve bir koreografi öğretir.

Tarih ve saat: 05.02.2021 Cuma, 11.00

Free Style
(7-12 yaş, 1 saat, 100 katılımcı, Eğitmen: Mira Jamalidinova)

Workshop kapanış dansı olarak belirlenmiştir. Katılan yaş gruplarına uygun olarak eğlenceli ve enerjik bir koreografi yapılacaktır.

Tarih ve saat: 08.02.2021 Pazartesi, 11.00

İstanbul Modern

Online Sanat Atölyesi

Kübist Maskeler
(7-10 yaş, 1 saat, 25 katılımcı)

Bu atölye çalışması, modern sanat akımlarından biri olan Kübizm’e ve tarihi uzun bir geçmişe dayanan maskelere odaklanır.

Çevrimiçi atölye önce eğlenceli bir oyunla başlar. Bu oyunda çocuklar farklı açılardan çekilmiş̧ fotoğraflarda yer alan nesneleri tahmin eder ve bilmeceler çözer. Kübizm akımını ve bu akımın öncülerini tanıyarak, tarihsel bilgiler edinirler. Müzenin sergi salonlarından görüntüler eşliğinde sanat yapıtlarını yorumlayan çocuklar, programın uygulama bölümünde kartonlar üzerine kübist bir sanat çalışması gerçekleştirerek maskeler tasarlarlar.

Tarih ve saat: 28.01.2021 Perşembe, 17.00

Atölyede kullanılacak malzemeler: Pastel boya, keçeli kalem, 3 renk A4 boyunda renkli fon kartonu, makas, yapıştırıcı, kalın pipet, kurşun kalem, 5 adet A4 kâğıt, 1 adet Etkinlik Kartı basımı.

Fovist Renkler
(7-10 yaş, 1 saat, 25 katılımcı)

Bu atölye çalışması modern sanat akımlarından biri olan Fovizm’e ve renk kavramına odaklanır.

Çevrimiçi atölye önce doğadaki renklerin yorumlanmasıyla başlar. Çocuklar atölyede ışığın ve boyanın renklerini tanır. Renklerin ve sanat tarihinde renk kullanımının kısa öyküsünü dinleyerek, Fovizm akımının öncülerini tanıyıp, onların sanat çalışmalarını incelerler. Müzenin sergi salonlarından görüntüler eşliğinde sanat yapıtlarını yorumladıktan sonra programın uygulama bölümünde renk oyunları oynayarak bir resim oluşturmalarıyla etkinliği tamamlarlar.

Tarih ve saat: 02.02.2021 Salı, 17.00

Atölyede kullanılacak malzemeler: Pastel boya, keçeli kalem, kurşun kalem, ip, 5 adet A4 kâğıt, 2 adet Etkinlik Kartı basımı.

Hareketin Resmi
(7-10 yaş, 1 saat, 25 katılımcı)

Bu atölye çalışması modern ve çağdaş sanat üretimlerinde “hareket” kavramına odaklanır.

Çevrimiçi atölye önce eğlenceli bir oyunla başlar. Bu oyunda çocuklar farklı sesler dinler ve sesleri tahmin eder. Ekranların karşısında hareketleri tekrar ederek eğlenirler. Modern resimde ve çağdaş sanatta “hareket” kavramını ele alan sanat çalışmalarını incelerler. Müzenin sergi salonlarından görüntüler eşliğinde sanat yapıtlarını yorumladıktan sonra programın uygulama bölümünde sürprizlerle dolu, telaşlı, uykulu, neşeli, dinamik ya da dingin, duygularını çizgilere dönüştüren resimler oluştururlar.

Atölyede kullanılacak malzemeler: Pastel boya, keçeli kalem, 1 adet istenilen renkte A4 boyunda fon kartonu, makas, yapıştırıcı, kurşun kalem, 5 adet A4 kâğıt, 2 adet Etkinlik Kartı basımı.

Tarih ve saat: 09.02.2021 Salı, 17.00

arKIDect

Online Mimarlık Atölyesi

Evim Geçmişte (7-12 yaş, 1 saat, 25 katılımcı, Eğitmen: Gökçe Saygın Batista

Artemis Tapınağı'nı kaç kolon taşır? Mimar Sinan'ın köprüleri nasıl bu kadar sağlam yapılmış? Peki ya Ayasofya'nın kubbeleri nasıl havada duruyor? Bu atölyede, binlerce yıl önce inşa edilip, günümüze kadar gelmiş olan mimarlık harikalarını ve geleneksel yapı öğelerini öğreneceğiz.

Tarih ve saat: 27.01.2021 Çarşamba, 17.00

Atölyede kullanılacak malzemeler: A4 boyut kareli kağıt (10 adet), A4 fotokopi kağıt, Stick yapıştırıcı, Bant, Makas, Boya kalemleri

Evim Bulutta (7-12 yaş, 1 saat, 25 katılımcı, Eğitmen: Gökçe Saygın Batista)

Bir bulutun üstünde yaşamak mümkün mü? Teknolojideki yapısal gelişmeler, her zamankinden daha uzun gökdelenler hayal etmemizi sağlıyor! Bu atölyede, gökdelenleri inşaa etmeyi mümkün kılan yapı sistemlerini ve tasarım zorluklarını öğrendikten sonra kendi hayalimizdeki gökdelen modelimizi tasarlayacağız.

Tarih ve saat: 01.02.2021 Pazartesi, 17.00

Atölyede kullanılacak malzemeler: A4 boyut kareli kağıt (10 adet), A4 fotokopi kağıt, Stick yapıştırıcı, Bant, Makas, Boya kalemleri

Evim Suda (7-12 yaş, 1 saat, 25 katılımcı, Eğitmen: Gökçe Saygın Batista)

Bir ev nasıl yüzer? Bu atölyede, bir yapıyı su üstünde tutan yapı sistemlerini keşfedeceğiz. Seyfi Arkan’dan, Frank Lloyd Wright‘a kadar, su üstünde yapı tasarlamış mimarların eserlerini göreceğiz ve kendi yüzen evimizi tasarlayacağız.

Tarih ve saat: 03.02.2021 Çarşamba, 17.00

Atölyede kullanılacak malzemeler: A4 boyut kareli kağıt (10 adet), A4 fotokopi kağıt, Stick yapıştırıcı, Bant, Makas, Boya kalemleri

Evim Yolda (7-12 yaş, 1 saat, 25 katılımcı, Eğitmen: Gökçe Saygın Batista)

Hem dünyayı gezip, hem de akşam evimize nasıl döneriz? Çingene Karavanları, Yurtlar, Tiny House, konteyner evler... Bu atölyede, adresi olmayan ve hareket halindeki yapıları öğrendikten sonra kendi yürüyen evimizi tasarlayacağız

Tarih ve saat: 08.02.2021 Pazartesi, 17.00

Atölyede kullanılacak malzemeler: A4 boyut kareli kağıt (10 adet), A4 fotokopi kağıt, Stick yapıştırıcı, Bant, Makas, Boya kalemleri

BD Creative

Online İnteraktif Masal Anlatımı

Çocuklara masal anlatarak hem eğlendirebilir hem onlara bilgi verip hem de istediğimiz kazanımları elde etmelerini sağlayabiliriz. Hele bunun içine bir de şarkılar, kostümler ve arka görseller, efektler ve animasyon eklersek onlardan daha mutlusu olmaz.

Masalları seven tüm küçük çocuklar için;

Eğlenceli ve interaktif katılımlı, kostüm ve görsellerle bütünleşmiş, şarkılar eklenmiş, sevdiğiniz farklı karakterleri bir arada görebileceğiniz “Masallar Dünyasına Yolculuk" etkinliklerine davetlisiniz.

Pinokyo (3-9 yaş, 40 dakika, 100 katılımcı, Eğitmen: Berrin Debayar)
Tarih ve saat: 29.01.2021 Cuma, 11.00

Peter Pan (3-9 yaş, 40 dakika, 100 katılımcı, Eğitmen: Berrin Debayar)
Tarih ve saat: 03.02.2021 Çarşamba, 11.00

Oz Büyücüsü (3-9 yaş, 40 dakika, 100 katılımcı, Eğitmen: Berrin Debayar)
Tarih ve saat: 06.02.2021 Cumartesi, 12.00

Okutopya

Online İnteraktif Kitap Okuma

Zuzu Çöplükte (3-7 yaş, 40 dakika, 50 katılımcı, Eğitmenler: Görkem Kantar Arsoy, Aylin Tuğrul)

Görkem Kantar Arsoy’un yazdığı Simeon Tennant’ın resimlediği, Yapı Kredi Yayınları’nın yayımladığı Zuzu Çöplükte kitabı atölyeye konu olur. Geri dönüşümün önemli olduğu, çöpe attığımız şeylerin neredeyse üçte ikisini geri dönüştürebildiğimiz bu çağda, artık çöplerimizi çöpe umarsızca atmamayı, düşüncesizce tüketmemeyi hatırlatan bir öykü.

Çevrim içi atölyede, Zuzu Çöplükte kitabının yazarı Görkem Kantar Arsoy öyküyü müzik eşliğinde, kuklalarla anlatır. Sonrasında, evde kullanılan, geri dönüştürülebilen malzemeler sayılır ve bu malzemelerden bir heykel tasarım çalışması yapılır. Bu iki temel etkinlik çevresinde parmak oyunları oynanır, hayaller kurulur, tekerlemeler, şarkılar söylenir, bilmeceler sorulur. En sonunda, yapılan çalışma ile ilgili ev çalışma önerisi paylaşılır.

Tarih ve saat:30.01.2021 Cumartesi, 12.00

Atölyede kullanılacak malzemeler:
Atıklar, geri dönüştürülebilen malzemeler, yapıştırıcı, makas.

Rengarenk Tavşanlar İstiyorum! (3-7 yaş, 40 dakika, 50 katılımcı, Eğitmenler: Görkem Kantar Arsoy, Aylin Tuğrul)

Görkem Kantar Arsoy’un yazdığı Melis Gökçen’in resimlediği, Yapı Kredi Yayınları’nın yayımladığı Rengarenk Tavşanlar İstiyorum! kitabı atölyeye konu olur. Daha çok şeye sahip olmak istemenin aslından hayatımızı zorlaştırdığını, ihtiyacımız kadar eşya ile daha keyifli bir yaşam süreceğimizi hatırlatan bir öykü.

Çevrim içi atölyede, Rengarenk Tavşanlar İstiyorum! kitabının yazarı Görkem Kantar Arsoy öyküyü müzik eşliğinde, kuklalarla anlatır. Sonrasında tavşanlı kitap ayracı yapılır. Bu iki temel etkinlik çevresinde parmak oyunları oynanır, hayal kurulur, tekerlemeler, şarkılar söylenir, bilmeceler sorulur. En sonunda da yapılan çalışma ile ilgili ev çalışma önerisi paylaşılır.

Tarih ve saat: 04.02.2021 Cuma, 17.00

Atölyede kullanılacak malzemeler:
Kağıt, yapıştırıcı, makas, boya kalemleri.

Bir Dileğin Varsa (3-7 yaş, 40 dakika, 50 katılımcı, Eğitmenler: Görkem Kantar Arsoy, Aylin Tuğrul)

Görkem Kantar Arsoy’un yazdığı Anne Hofmann’ın resimlediği, Yapı Kredi Yayınları’nın yayımladığı Bir Dileğin Varsa kitabı atölyeye konu olur.

Kitap çocuklara bir yandan dileklerin, hayallerin, hayal kurmanın, hayallerinden vazgeçmemenin altını çizerken diğer taraftan hayalleri gerçekleştirmek için çözüm arayan ve sorumluluk alan bir çocuğu konu alır. Bir Dileğin Varsa hayallerin değerini hatırlatan bir öykü.

Çevrim içi atölyede, Bir Dileğin Varsa kitabının yazarı Görkem Kantar Arsoy öyküyü müzik eşliğinde, kuklalarla anlatır. Sonrasında çocukların hayalleri üzerine konuşulur ve hayal temalı uçurtma tasarlanır.

Bu iki temel etkinlik çevresinde parmak oyunları oynanır, hayal kurulur, tekerlemeler, şarkılar söylenir, bilmeceler sorulur. En sonunda da yapılan çalışma ile ilgili ev çalışma önerisi paylaşılır.

Tarih ve saat: 09.02.2021 Pazartesi, 11.00

Atölyede kullanılacak malzemeler:
Kağıt, yapıştırıcı, makas, boya kalemleri, ip.

Yogamini

Online Çocuk Yogası

Çocuk yogası; çocuklara doğru nefes almayı, hayal güçlerini kullanarak hem yoga duruşlarını uygulamayı hem de varolan beden esnekliklerini korumayı öğretmeyi amaçlar. Çocuk yogasının fiziksel olduğu kadar psikolojik anlamda da birçok faydası vardır. Çünkü bu yaş grubundaki çocuklar, enerji dolu ve esnek oldukları gibi hayal gücü bakımından çok açıktırlar.

Bu atölyede çocuklar; çeşitli yoga pozları (Duruşlar) ile tanışacak; yapılan nefes ve rahatlama çalışmaları; Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) temelli meditasyon egzersiz ve hikayeleri aracılığıyla keyifli ve eğitici bir yolculuğa çıkacaklar.

Atölyenin amacı, çocukları ‘yoga’ ile tanıştırmak; hayal güçlerini kullanırken onları pozlarla (Duruşlarla) doğru şekilde yönlendirmek, kendilerine olan güvenlerini pekiştirmek, bedenlerini kullanarak nasıl rahatlayabileceklerini öğretmektir.

Yogamini Atölye (5-9 yaş, 30 dakika, 50 katılımcı, Eğitmen: Gökçe Akyıldız)

Tarih ve saat:
28.01.2021 Perşembe, 11.00
02.02.2021 Salı, 11.00
04.02.2021 Perşembe, 11.00

Atölyede kullanılacak malzemeler:Yoga matı (Yoksa bir örtü, havlu, vb.. bir malzemeye ihtiyaç vardır), Boş bir beyaz kağıt, Renkli kalemler
, Minik ve yumuşak bir oyuncak.

Logiscool

Online Kodlama Atölyesi

Logiscool ile Kodlama Atölyeleri (6-18 yaş, 1 saat, 30 katılımcı, 6 katılımcı 1 eğitmen ile çalışacak)

Çocuklar ve gençler, dünyanın en yaygın ve en geniş içerikli Kodlama Okulu olan Logiscool eğitmenleriyle kodlama ile tanışacak ve oyun tasarlayacaklar. Katılımcılar, oyun tasarımı sürecinde koordinat, hız, yönlendirme gibi bazı ana komutların nasıl yapıldığını öğrenecek ve kodlama dünyasında keyifli zaman geçirecekler.

Gelecekte çocuklar bir iş görüşmesine gittiğinde hangi dili değil de hangi yazılım dilini veya kodlama dilini biliyorsunuz diye soracaklar. Günümüzde kodlama artık ‘Matematik’ ve ‘Türkçe’ gibi temel bir beceridir. Kodlama evrensel bir dildir ve geleceğin ta kendisidir! Teknolojinin getirdiği olanakları kullanabilen, çalışma prensibini anlayabilen, bilgiyi bilen ve dönüştürebilen gençlere, ileride hangi mesleği seçerlerse seçsinler, çok değerli 21. yüzyıl becerilerini kazandırmayı hedefliyoruz.

Tarih ve saat:
27.01.2021 Çarşamba, 18.00
29.01.2021 Cuma, 18.00
01.02.2021 Pazartesi, 18.00
03.02.2021 Çarşamba, 18.00
05.02.2021 Cuma, 18.00
08.02.2021 Pazartesi, 18.00

Bu atölye Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecektir.

İstinyePark Söyleşileri

Dijital Çağda Çocuk ve Teknoloji konulu söyleşiler

Dijital Çağda Çocuk ve Teknoloji konulu söyleşiler @İstinyepark-Instagram Live

Anne-babaların pandemi döneminde en zorlandıkları alanlardan biri; çocukların teknolojiyle ilişkileri, endişeler, koyulamayan sınırlar, ‘ekran’ konulu çatışmalar.. Çocuk gelişimi alanında uzman konuşmacılarımız, anne-babalardan gelen soruları IG Canlı Yayını’nda yanıtlıyor.

Söyleşi Programı:

30.01.2021 Cumartesi, 17.00-18.00

Moderatör: Ömür Kurt (Hürriyet Gazetesi Aile-Çocuk Yazarı)
Konuşmacı: Akademisyen Anne- Doç. Dr. Saniye BENCİK KANGAL (Hacettepe, Çocuk Gelişimi)

06.02.2021 Cumartesi, 17.00-18.00

Moderatör: Ömür Kurt (Hürriyet Gazetesi Aile-Çocuk Yazarı)
Konuşmacı: Dr. Bahar Eriş (Eğitimci-Yazar)

ETKİNLİK TAKVİMİ

11:00 12:00 17:00 18:00
Çarşamba
Ocak
27
Tan Sağtürk Akademi
Urban Hip Hop
(10-13 yaş, 1 saat, 100 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

ArKIDect Mimarlık
Evim Geçmişte
(7-12 yaş, 1 saat, 25 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Logiscool
Kodlama Atölyeleri
(6-18 yaş, 1 saat, 30 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Perşembe
Ocak
28
Yogamini
Çocuk Yogası
(5-9 yaş, 30 dak, 50 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

İstanbul Modern
Kübist Maskeler
(7-10 yaş, 1 saat, 25 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Cuma
Ocak
29
BD Creative
Online İnteraktif Masal Anlatımı, Pinokyo
(3-9 yaş, 40 dak, 100 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Tan Sağtürk Akademi
Street Dance
(7-9 yaş, 1 saat, 100 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Logiscool
Kodlama Atölyeleri
(6-18 yaş, 1 saat, 30 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Cumartesi
Ocak
30
Okutopya
İnteraktif Kitap Okuma, Zuzu Çöplükte
(3-7 yaş, 40 dak, 50 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

İstinyePark Söyleşileri - 1
Moderatör: Ömür Kurt Konuşmacı: Akademisyen Anne - Doç. Dr. Saniye BENCİK KANGAL
Pazartesi
Şubat
01
Tan Sağtürk Akademi
Hip Hop
(10-13 yaş, 1 saat, 100 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

ArKIDect Mimarlık
Evim Bulutta
(7-12 yaş, 1 saat, 25 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Logiscool
Kodlama Atölyeleri
(6-18 yaş, 1 saat, 30 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Salı
Şubat
02
Yogamini
Çocuk Yogası
(5-9 yaş, 30 dak, 50 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

İstanbul Modern
Fovist Renkler
(7-10 yaş, 1 saat, 25 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Çarşamba
Şubat
03
BD Creative
Online İnteraktif Masal Anlatımı, Peter Pan
(3-9 yaş, 40 dak, 100 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

ArKIDect Mimarlık
Evim Suda
(7-12 yaş, 1 saat, 25 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Logiscool
Kodlama Atölyeleri
(6-18 yaş, 1 saat, 30 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Perşembe
Şubat
04
Yogamini
Çocuk Yogası
(5-9 yaş, 30 dak, 50 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Okutopya
İnteraktif Kitap Okuma, Rengarenk Tavşanlar İstiyorum
(3-7 yaş, 40 dak, 50 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Cuma
Şubat
05
Tan Sağtürk Akademi
Hip Hop Kids
(7-9 yaş, 1 saat, 100 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Logiscool
Kodlama Atölyeleri
(6-18 yaş, 1 saat, 30 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Cumartesi
Şubat
06
BD Creative
Online İnteraktif Masal Anlatımı, Oz Büyücüsü
(3-9 yaş, 40 dak, 100 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

İstinyePark Söyleşileri - 2
Moderatör: Ömür Kurt Konuşmacı: Dr. Bahar Eriş
Pazartesi
Şubat
08
Tan Sağtürk Akademi
Free Style
(7-12 yaş, 1 saat, 100 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

ArKIDect Mimarlık
Evim Yolda
(7-12 yaş, 1 saat, 25 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Logiscool
Kodlama Atölyeleri
(6-18 yaş, 1 saat, 30 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Salı
Şubat
09
Okutopya
İnteraktif Kitap Okuma, Bir Dileğin Varsa
(3-7 yaş, 40 dak, 50 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

İstanbul Modern
Hareketin Resmi
(7-10 yaş, 1 saat, 25 katılımcı)


Atölyemiz dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

MAĞAZALAR, HİZMETLER VE DAHA FAZLASI İÇİN

E-BÜLTEN'İMİZE KAYIT OLUN

Özel fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.